Загін радянських супергероїв. Інтерв’ю з режисером фільму «Захисники»

Posted By on Лютий 24, 2017

23 лютого в Росії на великі екрани виходить фільм «Захисники». Ми поговорили з режисером картини Сарика Андреасяном і дізнався, чого глядачам чекати від першого вітчизняного кіно про супергероїв.
Сарік Андреасян: Кілька років тому ми задумалися про те, що в нашій країні теж пора б почати знімати фільми про супергероїв. Наші діти виросли на голлівудських фільмах, їм близький і зрозумілий мову супергероікі. Так чому б не дати їм наших власних героїв, щоб дитина на новорічну ялинку хотів надіти костюм, скажімо, російського ведмедя, а не Людини-павука або Супермена. Так з’явилася ідея, в основу якої лягла історія нашої країни: холодна війна, гонка озброєнь, генетичні експерименти, завдяки яким СРСР і США знайшли спосіб створювати надлюдей. У загін радянських супергероїв увійшли представників різних республік. При створенні фільму ми грунтувалися на тому, що у кожної з 15 країн зобов’язаний бути свій супергерой. Але пізніше вирішили, що варто подумати і над героями російських республік – Татарстану, Якутії, Калмикії і так далі. Причому володіти він повинен такими здібностями, які б відображали його національність. Наприклад, вірменин Лер, в чиєму краю багато гір, управляє камінням. А казах Хан як представник кочового народу швидко пересувається і володіє східними єдиноборствами. Росію представляє людина-ведмідь Арсус, а Україну – Ксенія, яка взаємодіє з водою. Для неї була обрана така стихія, тому що вона родом із Севастополя, розташованого на узбережжі Чорного моря.

– Які актори і чому отримали головні ролі?

– Ми оголосили кастинг практично по всьому СНД. Хана грає відомий в Казахстані актор Санжар Маді. Він чесно пройшов проби. Спочатку надіслав нам запис, причому не просто наговорив щось на камеру, а практично короткометражку зняв. Поставив сцену, де виконує трюки разом з каскадером. Потім прилетів на особистий кастинг в Москву. Чудовий артист, нам з ним дуже пощастило.

З актором на роль Лера ми зустрілися в Каннах. Себастьян Сисак Григорян підійшов до мене під час прес-конференції і сказав, що хотів би зніматися. Я взяв його контакт, а потім запросив на проби. Він теж відмінно вписався в роль.

Що стосується ведмедя, на кастинг заявки надіслали мало не пів-Росії, і ми переглянули всіх. Але варто було мені побачити Антон Пампушний, як інші варіанти відразу ж відпали. Буває таке, що актор ще навіть нічого не сказав, а ти вже внутрішньо розумієш, що це той, хто тобі потрібен. Ось тут було саме так.

Зіграти Ксенію теж було досить багато бажаючих. У нашій країні величезна кількість красивих жінок, тому не дивно, що кастинг був великий. Але вразила нас саме Аліна Ланина. У ній зійшлося все: акторська гра, сила, ніжність.

– Чи спиралися ви на зарубіжний досвід створення фільмів про супергероїв?

– Звичайно ж, ми орієнтуємося на зарубіжні фільми про супергероїв. За натхненням звертаємося до Голлівуду, тому що там вже півстоліття знімають подібні стрічки. Деякі за це намагаються звинуватити нас в плагіаті, але марно. «Захисники» – абсолютно самодостатній продукт. Що стосується схожих сверхспособностей у супергероїв, то в кожній всесвіту, будь то «Marvel», «Люди Ікс» або «DC», є люди, які швидко пересуваються. Це: Флеш, Ртуть і т.д. У нас – Хан. І тут важливо те, що йому це підходить за ментальністю. Казах-кочівник. Тут все лягає. А унікальність його в тому, що це все-таки наш персонаж.

– «Захисники» рекомендовані до перегляду від 12 років. Чому вони можуть навчити дітей?

– Фільм розповідає про дружбу і єднання народів зрозумілою для дитини мовою супергероікі. Можливо, якщо дитина 12 років побачить кіно, в якому українка, вірменин, казах і російська рятують світ, то подивляться на оточуючих їх людей по-іншому. Побачать, що кожен народ унікальний і з усіма можна і потрібно дружити. І разом ми набагато сильніше, ніж поодинці.

– Яка частка графіки і реальності у фільмі?

– У нас у фільмі є всього три хвилини, де не використовується графіка. Вся Москва-Сіті, наприклад, намальована, тому що не можна просто так прийти і підірвати її (сміється). Хоча реальних речей теж багато. Спецтехніка і танки в фільмі – справжні. Ми їх «розмножували», звичайно, щоб замість 20 стало 40, але знімали все це на військових полігонах. А потім просто домальовували фон Москви. Ось чому нас дуже бентежать коментарі, в яких написано, що танк погано промальований. Була ще така історія. Є сцена, де супергерой Лер піднімає, а потім зронив камені. І ось один чоловік дуже люто став доводити, що все булижники в ній намальовані. Хоча половина з них були справжні. Тоді хлопці, які займалися графікою, поставили стоп-кадр і попросили його вгадати, де які. Він не зміг цього зробити. А відбувається так через те, що люди впевнені, все російське – це жахливо. Тому при створенні фільму ми орієнтувалися на дітей від 12 років. Їм ще не встигли нав’язати щось погане про країну, вбити в голову стереотип, що все хороше – це не про Росію.

У фільмі просто колосальна кількість графіки. Я, звичайно, не рахував, скільки в інших картинах, але наш колорист, який працював з іншими російським картинами, сказав, що в «захисників» найбільший обсяг. І ні в кого раніше такого не було.

– Як ви поставилися до критичних коментарів про «Захисників», які з’явилися в інтернеті слідом за виходом трейлера?

– Ми були весь час в контакті з нашим глядачем, тому що такий фільм в Росії робиться вперше, та ми йшли практично на дотик. Наприклад, усвідомлено вивішували безліч матеріалів, частково недороблених, щоб вислухати адекватну критику і внести необхідні правки. Так що критика віталася, а допомога глядачів була просто необхідна.

– Що було найважче у зйомках?

– Зйомки фільму йшли 55 днів. До цього шість місяців велася підготовка до них. В принципі, нічого незвичайно не відбувалося. Просто по майданчику бігав чоловік в дивному костюмі з датчиками, зображуючи ведмедя. Проблеми виникли вже потім, після монтажу, на стадії графіки. Коли люди протягом двох років щодня займалися цим проектом. Саме вони своїм важкою працею перетворювали смішний костюм на справжнього звіра. Нам, напевно, довелося рік чекати, щоб

– Чи є у фільмі любовна лінія?

– Скажімо так, у нас є натяк. Коли ви знімаєте першу частину, то робите все дуже обережно, щоб не відвести фільм в мелодраму або, навпаки, не зробити його занадто смішним. Важливо – витримати баланс. Так, ми даємо глядачеві зрозуміти, що у Ксенії і Арсуса є взаємини, але безпосередньо поцілунків в кадрі або сцен, де вони біжать в захід, немає.

– Як спільне виробництво з Китаєм відбилося на «Захиснику»?

– Першу частину ми знімали самі. Китай просто купив її у нас. А ось другу вони пропонують виробляти разом. Але ми не хочемо робити російсько-китайський фільм. Нам важливо, щоб він залишався вітчизняним. А то з’явиться супергерой з Китаю, а глядач потім буде шукати відповіді на запитання, що він в Росії робить. Тому, я думаю, якщо картина збере там багато грошей, то продовження ми точно так же продамо. І залишимося вірними своєму задумі. Так, Китай це дуже круто, але робота з ними буде означати, що 50% зйомок доведеться проводити на території КНР і задіяти в них 30% китайських акторів. І скільки тоді в стрічці російського залишиться?

– Який прокат планується в Китаї та інших країнах?

– На перше квітня запланований вихід в Китаї. У нього там дуже високий рейтинг очікувань. Серед неголівудскіх фільмів кіно займає другу позицію. Перша у якогось китайського блокбастера. І це дуже хороший показник. 24 лютого фільм вийде в Індії. У них буде цілих 900 копій – і це рекорд для неіндійского і неголлівудского кіно. Крім того, одночасно з російським прокатом картина з’явиться в Тайвані, Сінгапурі, Німеччині і ще в 12-13 країнах. Пізніше приєднаються Латинська Америка, Європа. Деякі з них купили «Захисників» для великих екранів, у інших же він буде розміщений в онлайн-кінотеатрах. Остаточно оформлюються угоди з прокатниками США, Канади і Великобританії. Ми в цілому дуже задоволені продажами. Адже чим більше людей побачать першу частину, тим краще для другої.

– Чи плануєте ви випуск коміксів, мультфільмів, сувенірної продукції по фільму?

– З нами, до речі, вже Америка з цього приводу зв’язувалася. Хочуть випускати у себе комікси про «Захисників». Ще нам пропонували робити мультфільм. Було б круто випускати його хоча б раз на місяць. Але поки навіть на це немає часу. Немає можливості розробляти сценарій і відстежувати світ, який ми придумали. Доручити займатися ним іншим людям, теж не можемо, тому що незрозуміло, що з цього вийде. Раптом сезон вийде поганим, тоді і на фільмі це негативно позначиться. Сувенірні іграшки теж будуть у продажу, але поки що не масово. А в книжкових магазинах вже з’явилися комікси і книга, в якій розповідається передісторія наших супергероїв.

– У якому ключі надалі розвиватиметься франшиза? Які персонажі в ній можуть з’явитися?

– У наступній частині ми додамо ще двох-трьох супергероїв. Всіх відразу вставляти не будемо, щоб у глядачів не виникло плутанини. Зовнішніх ворогів у фільмі теж не передбачається, тобто воювати з американцями або іншими іноземцями «Захисникам» не доведеться. Всі проблеми вони вирішуватимуть тільки всередині країни. У майбутньому ми плануємо підвищувати бюджет фільму і залучати до роботи над графікою західних фахівців.

– Коли вийде наступний фільм?

– Наступну частину «Захисників» хочемо почати знімати вже в цьому році. Думаю, що це будуть екшн-сцени. Витратимо близько 30 днів на бійки, а наступної весни знімемо вже все акторські моменти. Зробимо все, що вимагає мінімального кількість графіки. Сам фільм, можливо, вийде тільки в 2019 році.

 

http://www.aif.ru/culture/person/otryad_sovetskih_supergeroev_intervyu_s_rezhissyorom_filma_zashchitniki

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *