Іспанському реперу дали 3,5 роки в’язниці за образу короля

Posted By on Лютий 23, 2017

Національна судова асамблея Іспанії засудила репера Хосе Мігеля Аренаса, відомого під псевдонімом Valtonyc, до 3,5 років позбавлення волі за наклеп, образу короля і підтримку тероризму. Про це в середу, 22 лютого, повідомляє газета El Mundo.

Як зазначається, 24-річний іспанець раніше написав і виконав пісню, в якій містилися грубі висловлювання на адресу монарха Хуана Карлоса I, який в 2014 році відрікся від престолу на користь сина Філіпа VI. Репер також висловлював свою підтримку терористичному баскському угрупуванню ЕТА.

В ході судових слухань Valtonyc, що називає себе поетом, який торкнувся провокаційні теми, визнав, що є автором своїх пісень і поширював їх на YouTube. При цьому репер заявив, що не прагнув принизити когось, а лише донести метафоричний сенс через свою творчість.

Адвокати домагалися для репера виправдувального вироку, посилаючись на право свободи творчості й самовираження. У суді нагадали, що право на свободу слова обмежується, коли вступає в суперечність з іншими конституційними правами.

У січні 2016 року національна судова асамблея Іспанії дала рік в’язниці жителю міста Більбао за заклик вбити сестру короля Філіпа VI Христину, колишню герцогиню Пальма-де-Майорки. Ібаї Очоа Хіль був визнаний винним у заклику до терористичної діяльності за публікацію в соціальній мережі коментаря: «чи Може хто-небудь пустити кулю в потилицю інфанте, будь ласка?» Крім того, він протягом року публікував у Twitter коментарі, що виправдовують дії угрупування ЕТА.

Інфанта є молодшою дочкою Хуана Карлоса I, займає шосте місце в порядку успадкування престолу. У червні 2015 року була позбавлена титулу герцогині Пальма-де-Майорка у зв’язку з корупційним скандалом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *